با ما همراه باشید

کار در آلمان

قوانین و شرایط اخذ ویزای کار آلمان 2021

در سال 2021 با توجه به نیاز کشور آلمان به نیروی کار حرفه ای، قوانین اخذ ویزای کار این کشور ساده تر شده است.
در حالی که شما پیش از این باید دارای حداقل مدرک لیسانس بودید، در قوانین جدید با مدرک کاردانی و یا 2 سال آموزش فنی حرفه ای نیز می توانید ویزای جستجوی کار این کشور را دریافت کنید.
البته برای ایرانیان امکان اخذ ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای وجود ندارد و باید مدرک کاردانی معتبر ارائه دهند.
علاقه مندان می توانند ویزای جست و جوی کار آلمان (Job seeker) را در صورت داشتن شرایط لازم درخواست نمایند تا وارد این کشور شده و به کاریابی بپردازند.
در روش دوم شما می توانستید با گرفتن دعوت نامه کاری (Job offer) به اداره مهاجرت و سفارت این کشور درخواست ویزای کاری این کشور را داشته باشید.
قبلا مشاغل به مدت 6 ماه در آلمان و اتحادیه اروپا آگهی می شد و اگر شخص مناسبی یافت نمی شد، شما می توانستید برای آن شغل پیشنهاد کار بگیرید.
راه سوم دیگری نیز برای کار در آلمان وجود دارد که در زیر شرح داده شده است.

شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان و مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان

از جمله شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان، ارائه مدارک مورد نیاز ویزا های کاری به سفارت این کشور است، که خیلی از متقاضیان به این موضوع توجه کافی نداشته و بدون هیچ پیش زمینه ای اقدام به این امر می نمایند. در برخی از موارد ارائه نامناسب برخی از مدارک و یا ارائه ناقص مدارک باعث رد درخواست شما می شود و رد درخواست می تواند اثرات بسیار نامناسبی به روی پرونده شما بگزارد. ما در ادامه به مهم ترین مدارک مورد نیاز این ویزا اشاره کرده ایم.

پاسپورت معتبر
مدارک تحصیلی
سابقه کاری حداقل 3 ساله
حداقل مدرک B1 آلمانی
اسناد تمکن مالی

مراحل دریافت ویزای کار آلمان به این ترتیب است که متقاضیان باید در ابتدا کاریابی در این کشور داشته باشند. در صورتی که شما درخواست ورود از طریق جاب آفر را دارید باید در ابتدا کاریابی را از خارج از این کشور انجام دهید اما در ویزا های جست و جوی کار شما این شانس رو دارید تا خودتان به صورت فیزیکی وارد این موسسات و شرکت ها شده و در جلسات کاریابی و جذب نیرو نیز شرکت نمایند. افرادی که درخواست ورود به بازار کاری این کشور را دارند می توانند با درخواست ویزا های جاب سیکر و یا ویزای جست و جوی کار وراد این کشور شده موسسات کاریابی رزومه شما را دریافت نموده و با توجه به آن به دنبال کار می گردند. این موسسات برای شما جلساتی را تعیین می نمایند که شما باید با کار فرما صحبت داشته و سطح علمی شما و میزان دانش زبان مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که شما استخدام شده باشید این موسسات درصدی از حقوق ماه های اول و یا مبلغ نقدی را به عنوان حق الزحمه خود دریافت می نمایند.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آلمان

متقاضیان مهاجرت کاری که شرایط اخذ ویزای کاری کشور آلمان را دارند، می توانند درخواست ویزا های کار داشته و از این طریق وارد این کشور شوند. متقاضی اصلی می تواند بعد از 4 سال کار در آلمان با ارائه مدارکی همچون اقامت قانونی در 4 سال اخیر و پرداخت مالیات درخواست اقامت دائم این کشور را داشته باشد. افرادی که با ویزا کاری در این کشور مشغول زندگی می باشند می توانند درخواست اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده داشته باشند که در بخش های قبلی بررسی شده است.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه شرایط اخذ ویزای کار آلمان

✅ چگونه می توان از طریق کار در آلمان اقامت این کشور را به دست آورد؟

برای گرفتن اقامت کاری آلمان از سه راه می توان اقدام کرد: 1) از داخل ایران کاریابی کنید و از کارفرمایی در آلمان پیشنهاد کار دریافت کنید. 2) ویزای جستجوی کار آلمان بگیرید و در این کشور به کاریابی بپردازید و پس از استخدام اقامت کاری بگیرید. 3) در دوره های آوسبیلدونگ شرکت کنید و سپس وارد بازار کار شوید.

✅ برای مهاجرت کاری به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار چه شرایطی باید داشت؟

برای دریافت ویزای جاب سیکر آلمان حداقل مدرک لیسانس (در برخی از موارد کاردانی یا 2 سال تحصیل فنی حرفه ای نیز قابل قبول است)، مدرک زبان آلمانی سطح B1 و حداقل 3 سال سابقه کار نیاز دارید.

✅ آیا از طریق آلمان امکان اخذ ویزای کار اروپا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

خیر. برای اخذ ویزای کار در کشور آلمان باید مدرک زبان آلمانی B1 ارائه دهید.

✅ آیا ویزای کار المان بدون مدرک تحصیلی قابل دستیابی است؟

برای کسب ویزای جستجوی کار این کشور باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید. در برخی از موارد کاردانی یا 2 سال تحصیل فنی حرفه ای نیز قابل قبول است. در صورتی که بیش از 25 سال سن ندارید، برای دوره های تحصیلی آوسبیلدونگ نیز می توانید اقدام کنید.

مطالب مرتبط

[us_blog columns=”5″ orderby=”rand” items=”110″ content_type=”none” show_date=”” show_author=”” show_categories=”” show_tags=”” show_comments=”” show_read_more=”” categories=”%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%be%d8%a7″ filter=””]