با ما همراه باشید

ارز دیجیتال

والت یا کیف پول ارز دیجیتال چیست

والت یا کیف پول ارز دیجیتال در واقع نسخه دیجیتالی کیف پول هایی است که با خود به هر جا می برید.این والت ها همه اطلاعات مربوط به پرداخت های شما را در خود جای می دهند.بنابراین به سادگی می توانید خریدهای خود را انجام دهید.

تفاوت اصلی کیف پول ارز دیجیتال با کیف پول جیبی شما این است که در ولت رمز ارزی، ارزهای شما به صورت فیزیکی ذخیره نمی‌شوند. بلکه تمام چیزی که داخل کیف پول شما وجود دارد، تنها سابقه‌ای از تراکنش‌های ثبت شده روی بلاک چین است.

انواع والت دیجیتال :

نوع اول آن ها والت های نرم افزاری هستند که یک سرور یا ارائه دهند خدمت از آن پشتیبانی می کند.

در حقیقت شما اطلاعات مربوط به حساب و کارت های اعتباریتان را در فضای ابری آن ها ذخیره می کنید و با یک کلیک پرداخت ها انجام می شوند.

اپلیکیشن های دیگر و یا برنامه های مرور گر وب با تائید شما میتوانند به آن ها دسترسی پیدا کنند.

نوع دوم این کیف پول ها ، سخت افزاری هستند و بر روی گوشی های موبایل نصب می شوند.با استفاده از کارت های اعتباری خود میتوانید پرداخت های خود را انجام دهید.

در این والت ها دیگر اطلاعات شما در فضای ابری قرار ندارند و تا زمانی که کارت خود را در آن قرار ندهید هیچ پرداختی صورت نمی گیرد.

امنیت والت ها یا کیف پول های دیجیتال

تامین امنیت مسلما مهم ترین مسئله درباره این کیف پول هاست. همه حساب های شما در یک جا ذخیره شده اند.

اطلاعات مهمی مثل نام شما، شماره کارت، تاریخ انقضا و رمز عبور در این والت ها ذخیره می شوند. اما این اطلاعات هرگز در اختیار فروشنده یا فردی که برای او پول واریز میکنید قرار نخواهد گرفت.

برای تائید پرداخت باید از فاکتورهای بیومتریک مثل اثر انگشت یا تشخیص چهره استفاده کنید.این تراشه فقط برای ذخیره اطلاعات حساس است و اپراتورها یا سازنده ها به آن دسترسی ندارند.

چون اطلاعات حساس شما یک جا جمع شده اند در واقع باید سیستم بسیار امنی برای حفاظت از این اطلاعات و جلوگیری از کلاهبرداری ها وجود داشته باشد.

تبلیغات

مطالب پر بازدید