با ما همراه باشید

جواب درخواست ویزا

پیگیری درخواست ویزای شینگن

پس از مصاحبه در سفارت حدودا دو هفته طول خواهد کشید که جواب ویزای متقاضی حاضر شود

مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت:

    • اصل رسید
    • کارت ملی شخصی که اجازه دریافت پاسپورت را دارد.

 

درخواست اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن

به هر دلیلی که شما از حوزه شینگن رد شده باشید، برای اخذ ویزای شینگن دو راه پیش رو دارید:

۱- درخواست اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن.
۲- می‌توانید مجددا درخواست خود را به یکی از سفارت‌های حوزه شینگن البته با مدارک کامل‌تر ارائه دارید.

نکته‌ای که باید آن را در نظر داشته باشید این است که اگر به دلایل ریجکتی خود اعتراض داشته باشید، می‌توانید نامه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن خود را به دست مقامات مسئول برسانید. توجه داشته باشید پروسه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن، معمولا تا ۳ ماه طول خواهد کشید. تنها نکته‌ای که باید بدان بی نهایت توجه داشته باشید این است که تا زمانی که اعتراض ریجکتی ویزای شینگن شما در دست بررسی است، تحت هیچ شرایطی حق درخواست مجدد برای اخذ ویزای شینگن نخواهید داشت. زیرا این عمل باعث توقف پروسه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن شما و ریجکتی دوباره در پرونده شما خواهد شد.

نکته‌ای دیگر آن است که ممکن است به بسیاری از افراد برخورد کنید که به شما توصیه می‌کنند تا از گزینه اول چشم پوشی کنید. ما به عنوان آژانسی که در زمینه اخذ ویزای شینگن تجربه و فعالیت کافی دارد، به شما این اطمینان را می‌دهیم تا پرونده اعتراض شما حتما دوباره بررسی خواهد شد و اگر دلایل قانع‌کننده‌ای برای اعتراض در رد درخواست خود ارائه داده باشید، حتما جواب اعتراض ریجکتی ویزای شینگن شما مثبت خواهد شد. چنانکه جواب اعتراض بسیاری از مسافران ما مثبت اعلام گردید و خوشبختانه موفق به اخذ ویزای شینگن شدند.

 

نامه اعتراض، باید نام و نام خانوادگی به همراه امضای شما را در برگیرد. در ضمن دلایلی که برای اعتراض خود برمی‌شمارید باید قانع‌کننده باشد. دقت نمایید لحن نامه اعتراض باید رسمی، اداری و بدون هیچگونه ابهامی باشد. دقت داشته باشید که این نامه باید حداکثر ظرف ۱ ماه به دست مقامات مسئول برسد.

نحوه اعتراض به رد ویزای شینگن

نحوه اعتراض به رد ویزای شینگن :   همانطور که می دانید بعد از اینکه درخواست ویزای شینگن می دهید ، ممکن است با دو حالت روبرو شوید :

یکی اینکه با درخواست شما موافقت شده و دوم اینکه درخواست شما برای دریافت ویزای شینگن رد میشه .که اگر درخواستتون در بشه ، یک برگه ابلاغیه رد درخواست ویزا دریافت می کنید که در اینجا می خواهیم به دلایل آن بپردازیم.

نحوه اعتراض به رد ویزای شینگن  :  شاید در قدم اول خودتان یا شخصی که از سوی شما وکالت دارد بخواهید دلایل رد ویزا را با ارائه مدارک و توضیحات مربوطه برطرف سازید و درخواست بررسی مجدد دهید .
لذا نامه ای را باید تنظیم کرده و در آن به دقت و با توضیحات روشن و شفاف شرح دهید که به چه دلیلی نسبت به رد درخواست ویزا اعتراض دارید.

اصول نوشتن نامه اعتراض در خصوص رد ویزای شینگن :

۱) ظرف یک ماه پس از رد درخواست
۲) ذکر کامل نام و نام خانوادگی متقاضی، تاریخ تولد و بارکد شش رقمی (به عنوان مثال ۶۱۶۱۶۱)
۳) به صورت کتبی و با زبان انگلیسی
۴) همراه با امضاء شخص متقاضی
۵) خطاب به سفارت نگاشته شود.

همانطور که گفته شد نامه باید با دقت بالا و توضیحات دقیق به دلایل رد درخواست ویزای شینگن پرداخته و جزئیات را تشریح نماید .
نکته : مدارک درخواستی را می توانید از طریق پست الکترونیک ، پست پیشتاز و یا مستقیما به سفارت مربوطه تحویل دهید . و در کل نیازی به حضور مجدد شما در سفارت نیست.

اعتراض به  رد ویزای شینگن از طریق وکیل دادگستری

وکیل دادگستری نیز می تواند کارهای اعتراض را با رفتن وکالت از شما انجام دهد که در این صورت حتما باید وکالتنامه در ابتدای پروسه ی اعتراض ارائه شود . توجه داشته باشید که وکالتنامه نیز همانند نامه اعتراض باید ، توسط شما به عنوان شخص متقاضی امضاء شود .

صدور ویزای شما بعد از اتمام روند اعتراض است که جهت مصاحبه مجدد جهت صدور ویزای شینگن به سفارت مربوطه دعوت خواهید شد.
در غیر اینصورت نامه ی ( ابلاغیه اعتراض)دریافت خواهید کرد که درآن دلایل رد درخواست شما و پابرجا بودن به طور مفصل شرح داده شده است.

شما می توانید بر علیه ابلاغیه اعتراض و طی مدت یک ماه پس از اعلام ، در دادگاه اداری شکایت خود را انجام دهید .
توجه داشته باشید که سفارت ها در تهران سعی می کنند امکان ارائه درخواست ویزا برای متقاضیان زیادی را فراهم کنند و در این امر از تمام ظرفیت خود استفاده می کنند. لذا ممکن است که بررسی اعتراض چندین هفته تا چند ماه زمان ببرد در نتیجه بهتر است از پیگیری منصرف شوید . نحوه اعتراض به رد ویزای شینگن

چنانچه سفارت به مدارک بیشتری جهت بررسی اعتراض شما احتیاج پیدا کند ، با شما تماس گرفته خواهد شد اما در صورتی که قصد ندارید تا بررسی اعتراض خود صبر کنید ، توصیه می کنیم مجددا درخواست ویزای جدیدی به همراه مدارک کامل ارائه کنید .

دلایل عمده رد ویزای شینگن

۱- ارائه مدارک جعلی و قلابی به سفارت.
۲- عنوان نکردن دلیل و هدف از سفر.
۳- نداشتن منبع مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر خود به حوزه شینگن.
۴- بیشتر ماندن در حوزه شینگن بیش از اعتبار ویزا.
۵- چنانچه قبلا از حوزه شینگن ریجکت شده‌اید، و در اقدام دوباره برای درخواست ویزای شینگن به ریجکتی قبلی خود اشاره نکرده باشید.
۶- شناختن شما به عنوان تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی، نظم اجتماعی و امنیت ملی.
۷- نداشتن بیمه مسافرتی معتبر.
۸- نامعلوم بودن هدف و مقصد شما از سفر برای سفارت.
۹- مطمئن نبودن سفارت از بازگشت به کشور محل سکونت خود.
۱۰- نداشتن شرایط کافی برای اخذ ویزای شینگن.

اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن

مطالب زیر صرفا جهت اطلاع رسانی میباشد و آژانس پرواز آرام آبی تا اطلاع ثانوی هیچ گونه فعالیتی در مورد اعتراض به رد شدن ویزای شینگن ندارد. لطفا سئوال نفرمایید.

در این مقاله سعی داریم تا در مورد اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن بپردازیم. بسیاری از مسافران هستند که درخواست ویزای آنان از سوی سفارت‌های حوزه شینگن از جمله فرانسه ، آلمان ، هلند ، چک و… رد می‌شود. ۹۰ درصد دلیل ریجکتی ویزای شینگن بسیاری از مسافران این است که سفارت از بازگشت فرد متقاضی به کشور محل زندگی خود مطمئن نیست.

 

دلایل اصلی ریجکتی ویزای شینگن

به هر حال، ممکن است به هر دلیلی درخواست ویزای شما از سفارت کشورهای حوزه شینگن رد شود. به طور کل، ۱۰ دلیل عمده‌ای که سفارت‌های حوزه شینگن به عنوان دلایل اصلی ریجکتی ویزای شینگن اعلام می‌دارند، به قرار زیر است:

۱- ارائه مدارک جعلی و قلابی به سفارت.
۲- عنوان نکردن دلیل و هدف از سفر.
۳- نداشتن منبع مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر خود به حوزه شینگن.
۴- بیشتر ماندن در حوزه شینگن بیش از اعتبار ویزا.
۵- چنانچه قبلا از حوزه شینگن ریجکت شده‌اید، و در اقدام دوباره برای درخواست ویزای شینگن به ریجکتی قبلی خود اشاره نکرده باشید.
۶- شناختن شما به عنوان تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی، نظم اجتماعی و امنیت ملی.
۷- نداشتن بیمه مسافرتی معتبر.
۸- نامعلوم بودن هدف و مقصد شما از سفر برای سفارت.
۹- مطمئن نبودن سفارت از بازگشت به کشور محل سکونت خود.
۱۰- نداشتن شرایط کافی برای اخذ ویزای شینگن.