با ما همراه باشید

بیمه

بیمه مسافرتی

 

بیمه مسافرتی خارج از کشور

بیمه مسافرتی یکی از واجب ترین چیزهایی است که شما در سفر به خارج از کشور به آن نیاز دارید. همانطور که شما ماشین بدون بیمه نامه شخص ثالث ندارید، نمی توانید بدون داشتن بیمه مسافرتی مسافرت کنید.

 

چرا؟

زیرا زمانی که شما در طول سفر به کمک های درمانی نیاز دارید، مصدوم می شوید، دچار حادثه می شوید، پرواز شما کنسل می شود، بار خود را گم می کنید، مدارک خود را گم می کنید، یکی از بستگان شما فوت می کند و شما باید فوراً برگردید، وسایل شما دزدیده شود و … بیمه مسافرتی خسارت وارد شده را جبران می کند. در حال حاضر اکثر شرکت های بیمه دولتی و غیردولتی بیمه نامه مسافرتی صادر می کنند.

اکثر شرکت های صادر کننده بیمه مسافرتی ادعا می کنند که بهترین بیمه نامه مسافرتی را برای شما صادر می کنند! ولی آیا این ادعا درست است؟

حقیقت این است که مهم نیست شما بیمه مسافرتی خود را از کدام شرکت تهیه می کنید. مهم این است که بیمه مسافرتی که تهیه می کنید چه پوشش های برای بیماری ها و حوادث احتمالی به شما ارایه می دهد؟

از آنجا که بیمه مسافرتی یکی از مهم ترین، پیچیده ترین کارهایی است که باید برای برنامه ریزی کردن یک سفر انجام دهید در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که به شما در خرید بهترین بیمه مسافرتی کمک خواهد کرد:

در یک بیمه مسافرتی خوب دنبال چه چیزی بگردم؟

هنگام خرید یک بیمه نامه مسافرتی موارد زیادی در بیمه نامه مجود دارد که از بین آنها باید به این نکات توجه شود. اول اینکه تعداد موارد پوشش بیمه نامه مسافرتی باید بالا باشد. بعنوان مثال برخی از بیمه نامه ها 7 مورد، برخی 10 مورد و برخی 17 مورد و یا بیشتر را تحت پوشش بیمه نامه قرار می دهند.

مورد دیگر این است که تعهد بیمه نامه در مورد آیتم های تحت پوشش چقدر است؟

بعنوان مثال برخی از بیمه نامه ها برای تعهدات پزشکی و درمانی مبلغ 10000 یورو و برخی از بیمه نامه ها مبلغ 50000 یورو را تعهد می کنند. با توجه با بالا بودن هزینه ی تعهدات دندانپزشکی در خارج از کشور، میزان تعهدات بیمه نامه مسافرتی برای فوریت های دندانپزشکی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

میزان تعهدات برای این مهم است که اگر شما بیمار شدید یا نیاز به بستری شدن داسته باشید و تحت مراقبت های حرفه ای قرار بگیرید ممکن است هزینه ی این درمان ها بالاتر از سقف بیمه نامه شما باشد و در این حالت شرکت بیمه گر فقط هزینه ها را تا سقف تعهد مذکور در بیمه نامه متقبل می شود و ما به تفاوت آن را بیمه گذار باید پرداخت کند.

بیمه مسافرتی مورد نظر چه چیزهایی را پوشش نمی دهد؟

مواردی که تحت پوشش بیمه نامه قرار نمی گیرند به اندازه ی موارد تحت پوشش مهم هستند. گاهی اوقات بیمه نامه ای که به شما پیشنهاد کی شود شامل آیتم های زیادی است. سوالی که اینجا مطرح می شود این است که آیا مواردی که تحت پوشش بیمه نامه مسافرتی پیشنهادی قرار گرفته است به درد شما می خورد؟

گاهی اوقات یک بیمه نامه با تعداد آیتم کم می تواند برای شما بهتر از بیمه نامه ای باشد که موارد بیشتری را پوشش می دهد. شما باید به دقت موارد تحت پوشش را مطالعه نمایید و مطمئن شوید مواردی که برای شما الزامی است در بیمه نامه وجود داشته باشد.

آیا شما می خواهید برای تعطیلات یکبار به خارج از کشور سفر کنید یا تعداد سفرهای شما بالاست؟

باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر می خواهید برای یکبار سفر به خارج از کشور بیمه نامه مسافرتی تهیه کنید حتماً بیمه نامه single خریداری کنید و اگر تعداد سفرهای شما بالاست خرید یک بیمه نامه multiple برای شما به صرفه تر است.

دقت داشته باشید که تاریخ شروع بیمه نامه از تاریخ خرید بیمه نامه نمی باشد و از تاریخ اولین خروج شما از کشور محاسبه می گردد.

در ضمن کشور یا کشورهایی که قصد سفر به آنها را دارید نیز مهم هستند. مثلاً اگر قصد سفر به کشورهای اروپایی دارید باید بیمه نامه مسافرتی شینگن خریداری کنید و در صورتی که قصد سفر به کشورهای کل جهان را دارید می بایست بیمه مسافرتی کل جهان را خریداری نمایید.

آیا شما قصد یک سفر عادی برای گذراندن تعطیلات را دارید یا قصد یک سفر ماجراجویانه دارید؟

اگر قصد گذراندن تعطیلات خود در یک محیط آرام و بی خطر را دارید یک بیمه نمامه مسافرتی عادی نیازهای شما را پوشش می دهد. ولی اگر قصد یک سفر ماجراجویانه دارید و می خواهید در طول سفر به فعالیت های ورزشی خطرناک مانند اسکی، صخره نوردی، بانجی جامپینگ یا پاراگلایدر دارید باید در انتخاب نوع بیمه نامه خود دقت داشته باشید، زیرا اکثر بیمه نامه های مسافرتی حوادثی را که ممکن است در فعالیت های ورزشی خطرناک برای مسافر اتفاق بیفتد را پوشش نمی دهند.

در این صورت باید موارد را با مشاور بیمه خود در میان بگذارید، شاید نیاز به خرید بیمه نامه متفاوتی برای این نوع فعالیت ها داشته باشید.

داشتن بیمه مسافرتی حداقل با پوشش 30000 یورو برای اخذ ویزای شینگن اجباری می باشد.
شرایط و پوشش های بیمه نامه مسافرتی عادی 30000 یورو
شرایط و پوشش های بیمه نامه مسافرتی عادی 50000 یورو

مدت بیمه مسافرتی باید متناسب با مدت اقامت یا سفر انتخاب شود و تاریخ شروع بیمه نامه مسافرتی از تاریخ ورود به کشور مقصد و درج مهر گمرک محاسبه می گردد

 

مطالب پر بازدید